takma kirpik nasıl takılır?

Merhabalar…

Takma kirpik uygulaması gözünüzü korkutmasın..

Püf noktalarını bilirseniz uygulaması gerçekten kolay.. Bence göz makyajını ve göz şeklinizi ortaya çıkaran aslında en önemli detay

TAKMA KİRPİKLER ! 🙂

Takma Kirpik uygulamak istemiyorsanız kat kat bolca rimel uygulayın… Hatta rimel öncesi bazı olan rimelleri tercih edin.. İlk kat dolgunlaştırıp kirpikleri belirginleştiriyor ve 2. katında rimeli sürüyorsunuz..

Gerekli malzemeler: Takma kirpik, yapıştırıcı, cımbız. Sonrası için rimel ve eyeliner..

Ben takma kirpik satın alırken doğal olması için inceli uzunlu ve aralıklı olanlarını tercih ediyorum. Gür olanları alırsanız gözünüzde çok belli oluyor..

İşte size takmak kirpiği nasıl taktığıma dair ipuçları:

 1. Takma kirpiği takmadan önce kirpiklerinize rimel sürün.
 2. Takma kirpiği zarar vermeden hafifçe ittirerek yerinden çıkarın.
 3. Takma kirpiğin kısa kirpikli yeri göz pınarı kısmına gelecektir. Uzun kısmı göz bitiminde olacaktır.
 4. Pamaklarınızla kirpiği hafifçe bükün ki gözünüze rahat oturabilsin ve uzunluğunu ölçebilesiniz.
 5. Kirpiğin uzunluğunu ölçebilmeniz için göz pınarınızdan 1 parmak uzaktan kirpiği gözünüze aşağıya bakarak yerleştirin. Kirpik gözünüze uzun geliyorsa; rahat edemezsiniz. Kısaltmak için kısa kirpiklerin olduğu taraftan değil, uzun kirpiklerin olduğu kısımdan makasla kesin. Birkaç tel birkaç tek keserseniz birden çok kısa bir şekilde kirpiği kesmemiş olursunuz.. Hata payınız azalır.Sürekli gözünüzde ölçerek kesin..
 6. Kirpiğin ortasından cımbız veya parmaklarınız yardımıyla tutup aşağıda bakacak şekilde gözünüze yerleştirin.
 7. Kirpiği önce gözünüzün ortasından yapıştırın. Sonra iç kısmını sonra gözünüzün dış kısmına gelen kısmı cımbızla yada parmağınızla ittirerek kirpik bandınıza yapştırın.
 8. Kirpik yapıştırıcısının iyi bir marka olmasına dikkat edin. Ben Duo marka kullanıyorum ve çok memnunum. Mac mağazasından satın almıştım. Kısa sürede kuruyor ve tüm gün kirpik gözümde duruyor. Rengi beyaz ama kirpik yapıştıktan birkaç saniye içinde rengini şeffaflaşıyor. Siyah olan duo marka yapıştırıcıları yurtdışında bulabilirsiniz.
 9. Kirpiği taktıktan sonra kendi kirpiğinizi ve takmak kirpiği kaynaştırmak için ikisini parmaklarınızla tutturup bastırın.
 10. Kendi kirpiğinizle takma kirpiğin daha iyi kaynaşması için takma kirpik takılıyken rimel sürün.
 11. En son olarak da takma kirpiğin dikiş bandını kapatmak için eyelinerınızı yineleyin..

 

Takma kirpiği çıkarmak da çok kolay. Göz temizleyicinizi, göz pamuğuna bolca döküp gözünüzün üzerinde birkaç saniye tutun. Aşağı doğru pamuğu hareket ettirirken kirpik çıkıyor.. Yada parmağınızla çekip alabilirsiniz..

Bir sonraki sefer de aynı takma kirpiği kullanmak isterseniz; dikiş bandına çizgi boyunca sürdüğünüz yapıştırıcıyı iyice temizleyip kutusunda muhafa edin. Bir sonraki kullanımda aynı yere yapıştırıcıyı sürerek kirpiği takın..

Komple takma kirpiklerin dışında küçük kirpikleri de kirpik dibinizde boş olan yerlere anlattığım şekilde tek tek aralıklarla yapıştırabilirsiniz. Tabiiki tek tek kirpik uygulaması en doğal duranı olacaktır 🙂

İşte videom..

 

Videomu beğenirseniz kanalıma abone olmayı unutmayın… Beğenirseniz de youtube kanalımda videoyu “like” edin ☺️

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolonun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın..https://www.youtube.com/channel/UCMloweZkG3cW2TW2Vwq6r7Q

Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply