Tek marka ile makyaj – Wet n Wild

Selam…

Sizlere The Balm far paletini kullanarak makyaj yapmıştım ama sadece far paletleri bu markaya ait idi. The Balm markasının memnun kaldığım göz kalemi, eyelinerı, allığı, aydınlatıcısı, rujları ve dudak parlatıcıları da var.. Ve en kısa zamanda The Balm ürünlerime ait bir blog yazısı hazırlayacağım..

Bugünkü marka: Wet n Wild

Wet n Wild ürünleriyle bu göz makyajını sizlere yaptım ve bu markaya ait far paleti,eyeliner ve rujunu kullandım.. .

Gratis mağazalarında Wet n Wild ürünlerini bulabilirsiniz.. Fiyatları da uygun.. Keşke ülkemize fırçaları da gelse…

Wet n wild markasının en ünlü far paleti: Comfort Zone..  Bu far paletiyle uyguladığım makyajı umarım beğenirsiniz…

Bu far paletleriyle makyaj inanılmaz kolay çünkü farların üzerinde hangi farı gözünüzün neresinde kullanacağınız yazıyor.. Makyajı gözünüzde büyütmeyin.. Hemen bu far paletini yada diğer tondaki paletlerini deneyin.

Browbone: Kaş kemiğinizin üzerine aydınlatıcı olarak sürüyorsunuz . Aynı farı göz pınarınıza da uygulayın.

Eyelid: Komple göz kapağınıza sürüyorsunuz.

Crease: Göz kapağı katlanma bölgenize uyguluyorsunuz..

Definer: Kirpik çizginizin hizzasında fırçayla uygulayın, eyeliner yerine farı kirpik diplerinize uygulayabilirsiniz.

Bu far paletiyle birçok makyaj şekli yapabilisiniz. Giydiiğiniz kıyafete uygun tonlar seçebilirsiniz.. Ben sizler için bir tanesini yaptım.. Far paletinde yazan dışında da farları uygulayıp değişik makyajlar yaratabilirsiniz illa yazılanla sabit kalmayın.. Yaratın 🙂

Makyajı zevkinize göre deneyerek zengileştirebilirsiniz… Yeni tarzlar yaratabilirsiniz..

Göz kapağınızda kullandığınız far rengini ön plana çıkarmak isterseniz; fırçanızı Mac fix plus sprey ile ıslatıp farınızın üzerinden geçin.. Farın rengi daha belirgin ve canlı oluyor. Ben bayılıyorum.. Bu spreyi metalik/sedefli dediğimiz farlar için kullanın..

Göz makyajınızı bantsız yapıyorsanız; krem bir göz kalemi ile kaşınıza doğru bir çizgi çekebilir veya videomda gösterdiğim şekilde concealer-kapatıcıyı fırçanızın ucuyla alt göz kapağınızın bitiş hizzasından kaşınızın bitimine doğru bir çizgi halinde çekebilirsiniz. Çizgiyi çektikten sonra fırçanızla ve parmağınızla iyice dağıtıp iyice teninize yedirin..Ben bazen bu bitişi keskinleştirmek için krem göz kalemini ince çizgi halinde çekiyorum yada krem mat bir farı düz bir fırça ile o çizgiye çekiyorum..O kısım aydınlık duruyor.

Eyeliner çekmenin bana göre kolay yolu; alt kirpik dibinden üst kapağınızın bittiği yere doğru fırça ile bir çizgi çekin.. Bu kılavuz çizginiz, size yardımcı olacaktır  ve de iki gözün eyelinerının aynı hizzada bitmesine yardımcı olacaktır. Olmadıysa parmağınızla silip yeniden çizin.. Son halinin üzerinden eyelinerınızla geçin..

Yada ufak bir öneri: beauty blender markasının üçgen formda “Liner Designer” ürününü kullanabilirsiniz. Beauty blender fondöten süngeri yapan firmadan bir yeni ürün daha çıktı.. Kendi sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. Bu parçayı rahatlıkla alt göz kapağınızın çizgisinde yerleştirebiliyorsunuz ve o çizgi orada işaretlendiğinden diğer gözünüze bu parçayı koyduğunuzda iki gözdeki eyeliner uzunluğunu eşitleyebilirsiniz..Bu üründen memnun kalacağınız düşünüyorum ve eyeliner çekmek artık gözünüzde büyümesin…Umarım en kısa zamanda size nasıl bu ürünü kullandığımı gösteren bir video çekebilirim ama siz bu arada kendi sitesinden inceleyebilirsiniz..

Bence makyajınız kıyafetinizle,takı veya aksesuarlarınızla bir bütün olmalı.. Nasıl bir makyaj yapıyorsam; takılarımı hatta ayakkabılarımın renklerini bile ona göre seçiyorum.. Bu makyaj videolarımı da sizler için özenerek yapıyorum 🙂

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolunun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın.. https://www.youtube.com/channel/UCMloweZkG3cW2TW2Vwq6r7Q

Umarım beğenirsiniz..Beğenirseniz kanalıma abone olmayı ve videomu like etmeyi unutmayın.. Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply