Platinum pigmentli iddialı göz makyajı

Yeniden merhaba..

Bugün sizlere bir delilik yapıp iddialı bir göz makyajı yaptım.. Bunu bir gece makyajı olarak düşünün..

Göz makyajında farklı şeyler yapılabileceğini göstermek istedim.

Uygulanan teknik; cut crease yani tam anlamıyla göz kapağını kesme tekniğidir.

Detaylı açıklamak gerekirse; gözünüzü açık tuttuğunuzda gözünüz ile kaş kemiğinin birleştiği yere mat bir far ile çizgi çekiyorsunuz , o çizgiyi fırça yardımıyla dağıtıp çok az yumuşatıyorsunuz. Bunun için genelde kesik uçlu fırça ve kalem fırça kullanılıyor.

Siyah, füme veya koyu gri tonlarda bu çizgiyi yaparsanız daha keskin ve sert bir bakış olabilir. Bunu yumuşatmak için de kahverengi veya koyu şeftali tonlarda mat farlar kullanabilirsiniz. Teninizden birkaç ton koyu olması yeterlidir.. Bu halini günlük makyajınızda da kullanabilirsiniz.

Bu tarz göz makyajını, gözleri daha iri gösterdiği için genelde küçük gözlüler ve düşük göz kapaklılar tercih etmelidir.. Bu teknikte; bakışlar biraz serttir çünkü geçişler ve hatlar çok net ve belirgindir.

Bu makyajımda Mac’in platinum pigmentini kullandım. Aslında bu makyajın en süslü ve cazip yeri bence o pigmenti yerleştirmekte..

Fırçamı Mac fix plus spreyle ıslatıp pigmentle göz kapağıma çizdiğim alanı doldurdum.. O toz pigmentin ıslandıktan sonra nasıl metalikleştiğini ve çarpıcı hale geldiğini görmek benim gibi ışıltı ve parıltı sevenler için inanılmaz güzel….

İsterseniz siz gene çizgiyi çekip göz kapağında oluşturduğunuz alanın üzerine yapıştırıcı bir baz sürüp (mac mixing medium ,gibi) oraya glitter-parıltı veya sim koyabilirsiniz…

Kullandığım diğer ürünleri de videonun açıklama kısmında paylaştım.

Umarım beğenirsiniz..

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolunun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın..

Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply