mor göz makyajı – purple eye makeup

Yeniden merhaba,

Bugünkü makyaj videomda size çıkmaya hazırlanırken yaptığım tüm yüz makyajımı yayınladım.. Kullandığım tüm ürünleri videomun açıklama kutucuğunda sizlerle paylaştım.

Bu göz makyajında mor ve pembe ağırlıkta.. Videonun ilk kısmında sadece göz makyajını izleyebilirsiniz ama komple yüz makyajını merak ediyorsanız tüm videoyu izleyin 🙂

Urban Decay markasının tüm ürünlerini çok seviyorum.. Yeni aldığım göz kalemlerinden ve heavy metal glitter eyelinerlarından bahsetmek isterim sizlere.. O kadar yumuşak yapıdalar ki sanki yoğun pigmentli bir far sürüyorum.. Üzerine bahsettiğim pırıltılı eyelinerlardan da sürebilirsiniz.. Krem yapıdaki bu kalemlerin üzerinde pırıltılar çok yoğun ve hoş duruyor..Deneyin 🙂 Bu eyelinerların renklerini swatchladığım videomu da ilerleyen zamanda sizlerle paylaşacağım.. Başka bir blog yazımda da resimlerini ve video linkini koyacağım..

Bu makyajımda hem ruj hem de göz makyajım baskın… Böyle bir makyaj seviyorsanız ya ruj yada göz makyajı tonu diğerinden açık olmalıdır. Bu mümkün olamıyorsa burda benim yaptığım gibi farın tonlarından bir renkte rujunuzu seçmeniz uygun bir çözüm olacaktır:)

Çok hızlı da olsa kaşlarımı nasıl yaptığımı, kontür ve pişirme tekniğini görüyorsunuz.. Sizlerle kaşlar nasıl doldurulur? Kontür ve baking-pişirme tekniği nasıl yapılır? Nasıl fön çekiyorum? Günlük yüz bakımı rutinim nasıl? gibi blog yazılarımı yazıyor ve bazılarının da videolarını da sizler için çekeceğim..

Genelde göz makyajlarımın bitişini keskin ve yukarı doğru yapıyorum.. Bu gözleri daha canlı kalkık ve genç gösteriyor:)  Bu keskin bitişi bantla yapabileceğinizi gösterdim. Bandın yapışkanlığını elinizde alın ki göz kenarlarınız tahriş olmasın.. Bu yöntem yerine bir kart koyarak da yapabilirsiniz.. İsterseniz Beauty Blender markasının liner designer üçgen ürününü kullanın.. İsterseniz de krem far veya göz kalemiyle çizin.. Yada concealerınızla-kapatıcınızla bir çizgi çekin.. Hangisi kolayınıza geliyorsa:) Tüm bu önerdiklerim o keskinliği verecektir..

Yazın genelde CC krem kullanmayı tercih ediyorum.. Cildim daha fazla nefes alıyor ve dağıtması daha kısa sürüyor.. Siz böyle bir makyajda fondöten de tercih edebilirsiniz.. Fondötenler de çok çeşitli likit olanlar var, kremsi kıvamda olanlar ve stick olanlar var.. Fondötenlerde cilt renginize uyumlu olması çok önemidir.. Boyun bölgenize de uygulamayı unutmayın.. Yüz makyajında önemli bir detay da boyun ile yüz renginizin fondöten kullandıktan sonra aynı renkte olmasıdır. Buna olabildiğince dikkat etmenizi öneririm.. Bazı fırçalar likit fondötenlerde fırça izi bırakabiliyor.. Fırçanızı iyi seçmelisiniz.. Yada bu sorunu yaşamamak için Beauty Blender sünger kullanabilirsiniz..Ve fondöten uygulamanızın sonucunda muhakkak transparan bir pudra ile makyajınızı sabitleyin.. Mac fix plus sprey yada Urban Decay markasının makyaj sabitleme spreylerini kullanabilirsiniz. Makyajınız daha uzun süre dayanıyor..

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolonun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın..https://www.youtube.com/channel/UCMloweZkG3cW2TW2Vwq6r7Q

Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply