mavi eyelinerlı göz makyajı

Merhabalar….

Yeni bir gün… Yeni bir blog yazısı..

Gene NYX alışverişimden sizlere bir kuple 🙂 Renkli likit eyelinerlar… Renkleri gerçekten gözalıcı.. Mavi, mor, yeşil yada altın veya gümüş tonlarda… Likit eyelinerların zor olan kısmı biraz geç kuruması ve takma kirpik takarken eyelinerınızdan bir kısmı takma kirpiğe yapışıp çıkabilir. O zaman kirpik taktığınızda kirpik dibinden tekrar eyelinerınızla geçerseniz sorun ortadan kalkar.. Buna dikkat edebilirseniz mükemmel bir eyeliner çekebilirsiniz.. Renkli bir eyeliner kullandığımda far renklerini birbirine uyumlu ve soğuk tonlu yaparım ki mavi yada renkli eyelinerım önplana çıkabilsin.. Baskın far tonları yada renkli farlar kullanırsanız eyeliner geri planda kalacaktır. O zaman siyah yada kahverengi eyeliner veya göz kalemi tercih edebilirsiniz.

Eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız alt kirpik dibinden kaşlarınıza doğru bir çizgi çizin. Bu çizgiyi kjesik uçlu bir fırçayla yada kalem fırçayla yapabilirsiniz. Mat tonda bir far kullanarak eyelinerınızın bitiş hizzasını iki gözünüzde de işaretleyin..  Bir önceki yazımda Beuty Blender markasının “liner designer” ürününden size bahsetmiştim.. Yardımcı olarak onu da kullanabilirsiniz.. Önemli olan göz tipinize göre eyelinerınızı çekebilmeniz. Birçok göz tipi vardır.. Öncelikle göz yapınızı inceleyin.. küçük mü büyü gözlü müsünüz? Göz kapaklarınız düşük mü? Küçük ve düşük göz kapaklı göz tipinin kuyruksuz ince bir eyeliner çekmesi hatta eyeliner yerine kalem yada farla kirpik dibini belirginleştirmesi doğrudur. Büyük gözlülerin de kalın ve kuyruklu bir eyeliner çekmesi gerekir..

Bir makyajda gözlder ön planda olacaksa nude-ten rengi tonlarda uçuk pembe uçuk kahverengi tonda rujlar tercih edilmeli. Eğer dudaklar ön plana çıkacaksa çok hafif bir göz makyajı yapılmalı.. Vurgunun nerede olduğu önemli 🙂 İddialı bir makyaj isterseniz de bu makyajı mavi bir rujla deneyin derim:)

Böyle bir makyajda nasıl rujlar kullanabileceğinizi de sizlere göstermek istedim..

Kullandığım tüm ürünleri videonun açıklama kutucuğunda sizlerle paylaştım..

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolonun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın..https://www.youtube.com/channel/UCMloweZkG3cW2TW2Vwq6r7Q

Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply