Mac Top 5 far

Yeniden merhaba…

Makyaj malzemelerinde en sevdiğim ürün farlar..Ve dolayısıyla göz makyajı benim için önplandadır.Göz makyajım ön plandaysa daha çok nude  (dudak tonuma yakın ) tonlarda ruj kullanırım. Göz makyajım çok hafifse koyu tonlarda ruj kullanarak kontrast oluştururum ve ön plana çıkarmak istediğim yeri böyle vurgularım..

Farların kalitesini anlamanıza yardım edecek ipucu; rengini tek sürüşte tam vermesi ve sürerken toz halinde yüzünüze dökülmemesidir.

Farlar kuru veya ıslak kullanılabilir.Bu tarz ürünleri başka markalarda da bulabilirsiniz.(Nars gibi…)

mac top 5 far

mac top 5 far

Tam tonları da:

mac top 5 far-swatch

mac top 5 far-swatch

 

  1. Nylon: Bittikçe aldığım tek far diyebilirim.Sarı ton bazlıdır.Göz pınarı ve kaş altı aydınlatıcısı olarak kullanabilirsiniz.Elmacık kemiklerinize ve burun ucuna da highlighter-aydınlatıcı olarak da kullanın..Bayılacaksınız..
  2. Amber lights: Altın rengi far..Coppering ile kombinlerim..
  3. Coppering: Tam bir bakır tonu..
  4. Humid: Yeşil far.Sarı yansımalı..Ela gözlere de çok yakışıyor.
  5. Swiss chocolate: Kahve tonu..Bu 5 farın içindeki tek mat far.Genelde göz kapağı katlanma bölgesinde ve göz altında mat farları tercih ederim.Gözü bir çerçeveye alarak belirginleştiririm.

 

Mac Fix plus sıvı üründen de bahsetmek isterim..İki kullanım şekli vardır:

Makyajınız bittikten sonra yüzünüze uzaktan bu spreyi sıkıyorsunuz ve makyajınız sabitleniyor.Ayrıca bu ürünü; diğer bir far çeşidi olan pigment farlar için de kullanabilirsiniz.Fix plusı fırçanıza sıktıktan sonra pigment farı fırçaya alıp göz kapağınıza uyguluyorsunuz.Farın tam rengini veriyor. Far gözünüzde daha parlak ve metalik tonda duruyor.Mac fix plus ürünü mac mağazalarından yada online sitesinden temin edebilirsiniz.Salatalık kokulu olanı bile var..Mac fix plus ürünü, mac mağazalarından yada online sitesinden temin edebilirsiniz.

Mac pigment farlarımdan en sevdiklerimi de aşağıdaki resimde bulabilirsiniz.Bu tip toz farların nasıl kullanlacağını daha detaylı olarak başka bir yazımda sizlerle paylaşacağım. Tekrar görüşmek üzere….

mac pigment far

mac pigment far

 

mac pigment far renkleri

mac pigment far renkleri

Leave a reply