Kontür uygulaması ve baking-pişirme tekniğiyle yüz makyajım

Merhabalar…

Herkesin kontür ve baking-pişirme tekniği için kullandığı araçlar ve ürünler farklı olabilir ama kontür yapmanın amacı yüzdeki elmacık kemiklerini dışarı çıkarmak ve yüzü zayıf göstermektir.

Eğer yüzünüz zayıf ve oval formda ise kontür yapmanıza pek gerek yok. Ama yuvarlak hatlarınız varsa kontür yapın sonuca bayılacaksınız.

Kontür yapmak, saç diplerini, elmacık kemiklerine yakın bölgeyi, burun kenarlarını, burnun alt kısmını, alt dudak altını ve çene altını soğuk tonlu koyu renkte bir pudra ile çerçevelemektir. Bunu genelde toz pudra veya stick koyu renkte fondöten benzeri ürünlerle yapabilirsiniz.

Ama aynı zamanda yüzümüzde aydınlık olması gereken kısımlar da var..

Göz altları, alın ortası, burun kemiği, burun ucu, çene ortası, çene kemiği üstü ve burun ucu.. Burayı da öncelikle concealer-kapatıcınızla aydınlatın ve highlighter uygulayın.. Bu bölgelere de yoğun transparan pudra uygulayıp birkaç dakika beklettiğinizde ve bir süre sonra bir pudra fırçasıyla dağıttığınızda, o aydınlanmasını istediğiniz kısımlar daha kalıcı olarak açık renkte kalıyor..İşte bu da baking-pişirme tekniğidir..

Kontür uygulamalarında yüz fırçaları yada ıslatınca şişen süngerler kullanılır. Ama bence en iyi dağıtımı ve karışımı yapan süngerlerdir. Likit ürünleri hiçbir iz bırakmadan ve cilde iyice yedirmek isterseniz bu süngerleri kullanın.

Ben kendime uyguladığım şeklini size videomda göstermek istedim. Siz bunu daha da zenginleştirebilirsiniz yada daha azını yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ben toz ürünler kullandım, siz stickler kullanabilirsiniz.. Aslında hepsinin amacı aynı; yüz şeklinizi ideal olan oval forma sokmaktır.

Püf noktası: Kontür, allık, highlihter olarak hangi ürünü kullanırsanız kullanın tüm bu ürünleri en son dokunuş olarak büyük ve geniş bir pudra fırçasıyla muhakkak birbirine karıştırın.. Hangi ürünü fazla kullandıysanız o ürünün baskınlığı gidecektir. Keskin hatlar yumuşayacaktır… Tıpkı far kullanımında size bahsettiğim gibi… Karıştırmak önemli 🙂

Aslında makyajda en çok sevdiğim göz makyajıdır. Renklerle oynamak.. Benim için adeta bir sanat…. Bir resim tablosu yapmak gibi geliyor bana..

Umarım videolarımı beğenirsiniz..

Videomu beğenirseniz kanalıma abone olmayı unutmayın… Beğenirseniz de youtube kanalımda videoyu “like” edin ☺️

Beni takip edebilmeniz için:

internet sitem: www.serrastyle.com

instagram hesabım: serrastylecom

Facebook sayfam: Blogumun başında sağ kolonun en üstünde.

Youtube kanalım için de gmail hesabınızla videolarımdan herhangi birine tıkladığınızda izleyebilirsiniz. Eğer abone olmak ve video yüklendiğinde mail almak isterseniz de abone ol butonuna tıklayın..https://www.youtube.com/channel/UCMloweZkG3cW2TW2Vwq6r7Q

Yeni yazılarım ve videolarımla görüşmek üzere… Sevgiler..

Leave a reply