Kaşlar…

kaş

kaş

Yeniden merhaba..

Aslında her ürün ile ilgili anlatacak ve paylaşacak o kadar çok şey var ki..

Yüzümüzün en önemli yerlerinden biri kaşlarımız.. Kaşı düzgün şekillendirdikten sonra uygulanabilecek çok fazla ürün var… Kaş ürünlerini kullanmadan önce iki şey düşünmelisiniz. Kaşınızın miktarı ve yüzünüze giden kaş şekli..

En çok yaygın olan kaş kalemleridir ama uygularken kalemin sertliğinden kaşlarda zamanla dökülmeler oluyor.. Çok araştırdım, bir çok ürün denedim. Benim en çok önereceğim kaş ürünü; kaş jelleri ve kaş farları.. Kaşa hafif fırça dokunuşlarıyla farı veya jeli uyguladığınızda kaşınızda dökülme yaşanmıyor.

Ülkemizde birçok markada kaş ürünü var. Bobbi Brown, Kryolan, Mac, Make up Forever.. Ve  Anastasia Beverly Hills ürünlerinden bahsetmek isterim. Ülkemizde bu marka henüz yok ancak fırsatınız olursa Amerika’dan bu markanın kaş kalemlerini bile almanızı tavsiye ederim. Öncelikle kaşlarımı kaleminin arkasındaki fırça ile tarıyorum, sonra kaş jelini kesik uçlu bir kaş fırçası ile çerçeveleyip içini kaşların çıkış yönünde ufak dokunuşlarla dolduruyorum ve kaş kalemiyle de gözlerimden uzaklığı ayarlayıp formunu düzeltiyorum.  En son da şeffaf kaş rimelini sürüp kaşları sabitliyorum..

Kryolan kaş farını öneririm. Hem yumusak hem de uzun süre kullanabiliyorsunuz. Kesik uçlu bir fırçayla farı kaşınıza uygulayabilirsiniz. Eğer mevcutta kaşınız fazlaysa kaş farıyla aradaki boşlukları doldurmanız yeterli olacaktır. Kaş miktarınız az ise, jeller sizi kurtaracaktır. Kaş jelleriyle yeni bir kaş formu yaratabilirsiniz.

Mac ürünlerini kullanıyorsanız : mac’te mum uçlu bir kaş kalemi var , kaş fırçasıyla taradıktan sonra bu ürünü kullanıp kaşlarınızı düzeltebilirsiniz. Ardından kaş jeli veya kalemini en son da şeffaf kaş rimelini uygulayıp sabitleyebilirsiniz.

Make up Forever ürünlerini kullanıyorsanız: bu küçük çantasıyla kaş kitini yanınızda çok rahat taşıyabilirsiniz. Küçük fermuarlı çantasının içinde kaş jeli tüpü, kesik uçlu fırçası ve kaş fırçası bulunmaktadır. Bence ülkemizde alabileceğiniz en mükemmel kaş kiti.. Önce kaş fırçasıyla tarıyorum sonra tüpteki jelden çok az alıp fırçasıyla kaşlarımı çizip dolduruyorum. Tüpünün içindeki jel az gibi görünse de çok uzun süre gidiyor.

Merak edenleriniz varsa içlerinde en çok suya dayanıklı olan Anastasia Beverly Hills ve Make up Forever markalarının kaş ürünleri derim.

Tekrar görüşmek üzere…

 

Leave a reply