5 Favori makyaj fırçam – My favorite 5 makeup brushes

Takip eden herkese selam 🙂

Sanırım blog yazmaya fena sardım 🙂 Hobi olarak başladığım ve sürekli takip ettiğim makyaj konusundaki bilgilerimi sizlerle paylaşmaktan çok memnunum….

Eminim güzel bir makyajın sırrını merak ediyorsunuz?

Cevap: Fırçalar….. 

Kaliteli bir fırçanız varsa..Bırakın fırça sizin için herşeyi halletsin.. Let the brush do the work for you 🙂

Çok fazla makyaj fırçası kullanıyorum, birçok markanınkini de deniyorum. Her gün kullandığım ve kesinlikle vazgeçemediğim 5 fırçayı sizlere tavsiye etmek isterim..

Makyaja meraklıysanız mutlaka almalısınız.

  1. Mac no: 217 – bu fırçayı göz makyajında gölge yapmak veya göz kapağı katlanma bölgesine far uygulayıp dağıtmak için kullanabilirsiniz. Tek bir fırça almak zorunda kalsanız bu bir tek fırçayla tüm göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacağınızı garanti ederim.
  2. Mac no: 219 – bu fırçayı göz kalemi veya farı dağıtıp smoky (dumanlı) göz makyajı yapmak için kullanabilirsiniz. Çok ideal… Yumusak kılları gözkalemini dağıtmanızı kolaylaştırıyor.
  3. Mac no – 263 : bu kesik uçlu fırçayı jel eyeliner ile kullanabilirsiniz. Ben genelde alt kirpik dibine far sürüp, üst göz kapağı ile alt göz kapağının uzatısını birleştirmek için de kullanıyorum.
  4. Real techniques – setting brush: bu fırçayı göz altınıza sürdüğünüz concealerı-kapatıcıyı pudra ile sabitlemek için kullanabilirsiniz ama ben highlighter sürmek için de kullanıyorum. Elmacık kemiklerinin üzerine tam oturuyor ve highlighterı tam dozunda kullanmanıza yardımcı oluyor….
  5. Nars -ITA brush : bu firçayı yüzümde kontür uygulamak için kullanabilirsiniz.Yüzümde gölgelendirme amaçlı Nars Laguna koyu renk pudrayı bu fırça ile birlikte kullanıyorum. Bu fırça sayesinde elmacık kemiklerin altını kontürlemek çok kolay..

İlerki yazılarımda fırça koleksiyonumdan daha birçoğunu sizlerle paylaşırım… Görüşmek üzere….

favori fırçalarım

favori fırçalarım

Leave a reply